Emakeelepäeva ja pii-päeva tähistamine 15. märts karina

Eile tähistasime üheskoos emakeelepäeva ja pii-päeva.

Hommikul osalesid 5.-9. klassi õpilased avatud tunnis, mille viis läbi õpetaja Ene. Tunni teemaks oli eestlastele nii tähtsaks saanud Juhan Liivi luuletus "Ta lendab mesipuu poole". Loomulikult kuulasime ka armastatud luuleridadele loodud laulu erinevates esitustes ja vaatasime pilte kommunismiohvrite memoriaalist, mille seinal on kujutatud vaatamata kõigele ühte hoidvat mesilasperet ja mille loomiseks on kunstnikud saanud just sellest luuletusest.

Algklassid kogunesid isekeskis ja kuulasid endi seast välja valitud õpilaste esituses luuletusi kõigist aastaaegadest. Luuletusi lugesid Romet, Mattias, Herbert, Romet K, Alina, Kaisa, Oskar, Mart, Liisi, Annabritt ja Elisabet. Õpetaja Ene põimis laste esitatud luuletused õpetliku muinasjutu sisse. Kõlama jäi mõte: keel võib olla maailma kõige parem ja ka kõige halvem asi, mõtle hoolega, mida teistele ütled! Ei puudunud ka kaunis muusika - õpetaja Helje juhatusel lauldi üheskoos Riine Pajusaare laulu "Lumehelbeke tasa, tasa", mis on samuti loodud Juhan Liivi sõnadele. Aitäh emakeeleõpetajatele, kes lastega koos luuletusi ette valmistasid.

Õpetaja Marguse eestvedamisel tähistati traditsiooniliselt rahvusvahelist pii-päeva. Pii komakohtade peast üleskirjutamise võistlusel osales kokku 8 õpilast 5. -8. klassist .
Tulemused, mis täiendavad matemaatikaklassi seinal olevat edetabelit:
Andreas - 171 komakohta (ajalooliselt 4. ja 6. klassi rekordtulemus)
Hannes - 110 komakohta
Erki - 106 komakohta
Hanna - 70 komakohta
Kristo - 36 komakohta
Lisaks osalesid veel Annaliis, Ralf ja Karl-Johannes.

Pärastlõunal etendus saalis 8. klassi esituses näidend "Olevused", kuhu lisaks kooliperele olid oodatud ka külalised. Lapsi juhendas õpetaja Piret. Näidend on sisutihe ja tekst mitmekihiline, kutsudes üles mõtlema inimeseks saamise ja inimeseks olemise üle. Ootuspäraselt hea sisu, kuna näidendi autoriteks on Juhan Viiding ja Tõnis Rätsep. Aga noored näitlejad üllatasid publikut tõsise töö ja mõnusa mänguga, näidates end hoopis uuest küljest ja teenides kaasõpilaste, lastevanemate ja õpetajate imetluse.

Kasutatud fotod: Karina Käär, Helje Ugam, Eike Meresmaa

Eile tähistasime üheskoos emakeelepäeva ja pii-päeva.

Tulemused, mis täiendavad matemaatikaklassi seinal olevat edetabelit:
Andreas - 171 komakohta (ajalooliselt 4. ja 6. klassi rekordtulemus)
Hannes - 110 komakohta
Erki - 106 komakohta
Hanna - 70 komakohta
Kristo - 36 komakohta
Lisaks osalesid veel Annaliis, Ralf ja Karl-Johannes.

Kasutatud fotod: Karina Käär, Helje Ugam, Eike Meresmaa