Marie Breveri nimelise hariduspreemia pälvis Ene Kikas 17. aprill marys

Tänavuse Marie Breveri nimelise hariduspreemia pälvis Ene Kikas.

Täna, 17. aprillil anti (kontaktivabalt) üle 12. Breveri preemia. Komisjoni otsusel sai tunnustuse osaliseks Ene Kikas.

1990. aastal avas Ene Kikas koos toonase Emmaste Vallavalitsusega Emmaste lastepäevakodu Naksitrallid.
Tema endised kolleegid kirjutavad: "Ene armastas lasteaias käivaid lapsi, leides neile uusi võimalusi ja huvitavaid tegevusi, mis sellel ajal võimalik oli. Ta juhtis haridusasutust nii, et püstitatud eesmärgid said edukalt täidetud. Koostöö lapsevanematega sujus, nad austasid ja usaldasid teda. Ta hindas lasteaia kolleege, oskas nende eest seista ja luua ühtse meeskonna. Ta täiendas ennast uute teadmistega, oli konkreetne suhtleja ja läbirääkija. Jagas kolleegidele kogemusi ja mõtteid."

Ene on jätnud lasteaeda tänaseni püsiva jälje. Tänagi on üks olulisemaid aspekte koostöö lapsevanematega. Lähtutakse samast juhtmõttest, et tugev ja ühtne tiim on kõige alus.

Ent tema jälg Emmaste heaks on laiem. Sihikindluse ja nõudlikkusega aitas ta Emmaste Põhikooli noortel nii koolielus kui edaspidi läbi lüüa. Emmaste koolis õpetas ta saksa keelt ja ajalugu ning pidas ka õppealajuhataja ametit.

"Kogukond hindab, et oled au sees hoidnud väärtuseid nagu haridus ja haritus, ausus, otsekohesus ning kohusetundlikkus," ütles Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja. "Väärtuseid, mida ka Marie Brever tähtsaks pidas. Aitäh, palju õnne ja tugevat tervist!"

(Tekst ja foto Emmaste osavalla Facebooki lehelt)

Tänavuse Marie Breveri nimelise hariduspreemia pälvis Ene Kikas.

(Tekst ja foto Emmaste osavalla Facebooki lehelt)