Õpetajad õpivad 03. veebruar marys

10.jaanuaril, mil õpilased pidasid kodus e-õppepäeva, käisime meie Emmaste kooli kollektiiviga külas Vääna Mõisakoolis.
2.klassi õpetaja Leena rääkis meile koolis tegutsevast Talendipunktist, mille raames teevad õpilased igal aastal läbi ühe toreda ühisprojekti. Eelmisel aastal oli selleks kooli ajalooteemaline nuputamisvihik, mille ülesanded õpilased ise koostasid ning seejärel trükise kokku panid. Koolimaja otstes asuvatest tornidest üks on lasteaia kasutuses ning teises toimuvad tantsutunnid. Meie ei saanud muidugi head akustikat kasutama jätta ja laulsime üheskoos ühe mõnus talvelaulu.
Mõisamaja keldrikorrusel asus puutööklass ning lasteiaia poolel oli torni alla keldrisse tehtud õuduste toake. Tore oli näha, kui aktiivne saab üks koolipere olla ning kuidas muinsuskaitsealuses mõisahoones säravate lühtrite ja sajandite vanuste tapeetide all tarkust omandatakse.