Projektikohtumisel Soomes 04. juuni karina

Mai esimesel nädal käisid Emmaste õpetajad Anneli, Madis, Piret ja Karina projektikohtumisel Soomes. Tegemist oli pikema Läti, Leedu, Eesti ja Soome koostöö projektiga "Stay Connected", mille raames said õpilased külastada Soomes Nurmese piirkonna koole ning oma koolis soomlastest eakaaslasi võõrustada. Emmaste kooli 8.klass käis Soomes selle õppeaasta alguses ning soomlased olid meil külas aasta tagasi, maikuus.

Projekti lõpetamisel tõdeti, et rahvusvaheline projekt arendas noori mitmekülgselt, lisaks inglise keele praktikale paranes märgatavalt noorte koostööoskus ning saadi rohkelt erinevaid väärtuslikke kogemusi, mida klassiruumis lihtsalt ei saagi.

Meeldiv oli tutvuda kolleegidega Lätist ja Leedust, kellega alustasime uute projektiideede välja töötamist, et ka edaspidi Emmaste kooli õpilased sarnastes projektides osaleda saaksid. Lisaks oli meil võimalus külastada tunde Nurmese koolis ning sealsete klassiruumidega tutvuda.

Põhja-Karjalasse ei olnud veel kevad saabunud, seega oli väga tore tagasi tulla 700 km lõuna pool asuvasse Emmastesse!