Uudised

Tartus rootsi keele päeval 04. juuni karina


Meie kooli 9. klassi tüdrukud Carolin ja Heleri koos õpetajate Ivi ja Merjega osalesid reedel, 10. mail Tartus rootsi keele päeval. Õppepäeva korraldajateks olid Tartu Ülikooli skandinavistika osakond ja rootsi keele õpetajate selts. Üritusel osalesid rootsi keele õppijad ja õpetajad üle kogu Eesti, peamiselt küll gümnasistid. Kõigepealt saime tuttavaks, igaüks tutvustas ennast rootsi keeles. Siis tervitasid meid video teel Rootsi suursaadik Ingrid Tersman ja kohapeal ülikooli külalislektor Kristina Tolinsson. Seejärel saime kaasa teha tipspromenadil otsides Lossi tänava õppehoone seintelt küsimusi ja valides õigeid vastuseid. Seejärel osalesid õpilased filmitöötoas, kus tuli tuntud A. Lindgreni lastefilme rootsi keeles helindada.

Õpetajad olid samaaegselt grammatika töötoas.

Päeva mahtus veel skandinavistika tudengite tutvustus. Nemad rääkisid innustnult rootsi keele õppimisest Tartu Ülikoolis. Ikka rootsi keeles, väikeste eestikeelsete lisanditega.

See päev oli väga arendav ja kinnitas teadmist, et rootsi keele õppimine on tore. Neid õpilasi, kes seda keelt omandavad on Eestis peale meie veelgi. Rõõm on kokku saada ja omavahel suhelda.

Muljeid jagas õp. Merje Kikas. Foto: õp. Ivi Teller.

Meie kooli 9. klassi tüdrukud Carolin ja Heleri koos õpetajate Ivi ja Merjega osalesid reedel, 10. mail Tartus rootsi keele päeval. Õppepäeva korraldajateks olid Tartu Ülikooli skandinavistika osakond ja rootsi keele õpetajate selts. Üritusel osalesid rootsi keele õppijad ja õpetajad üle kogu Eesti, peamiselt küll gümnasistid. Kõigepealt saime tuttavaks, igaüks tutvustas ennast rootsi keeles. Siis tervitasid meid video teel Rootsi suursaadik Ingrid Tersman ja kohapeal ülikooli külalislektor Kristina Tolinsson. Seejärel saime kaasa teha tipspromenadil otsides Lossi tänava õppehoone seintelt küsimusi ja valides õigeid vastuseid. Seejärel osalesid õpilased filmitöötoas, kus tuli tuntud A. Lindgreni lastefilme rootsi keeles helindada.

Õpetajad olid samaaegselt grammatika töötoas.

Päeva mahtus veel skandinavistika tudengite tutvustus. Nemad rääkisid innustnult rootsi keele õppimisest Tartu Ülikoolis. Ikka rootsi keeles, väikeste eestikeelsete lisanditega.

See päev oli väga arendav ja kinnitas teadmist, et rootsi keele õppimine on tore. Neid õpilasi, kes seda keelt omandavad on Eestis peale meie veelgi. Rõõm on kokku saada ja omavahel suhelda.

Muljeid jagas õp. Merje Kikas. Foto: õp. Ivi Teller.