EMAKEELENÄDAL 2019 15. märts marys

Täna panime ühisel kogenemisel punkti emakeelenädalale, mille raames toimus koolis palju põnevaid ettevõtmisi.

Esmaspäeval kirjutati tähejutte ning kõige pisemad panid kirja nii palju h-tähega sõnu, kui neil pähe tuli. Kõige rohkem sõnu said kirja Agatha Katariina Käär, Eliisa Lauter ja Peeter-Erik Ratnik.

Natukene suuremad võtsid ette juba h-tähega jutu kirjutamise ning selle eest said tänukirjad Renate Kastein ja Dora Maria Käär. Neidude kirja pandud jutukesi saab lugeda uudise lõpust :)

Vanemad noored tõmbasid endale loosiga t-tähe ning parimad jutukesed panid kirja Riste Sofie Käär, Lisanna Pruul, Taaniel Remmelg ja Erki Vander.

Tunnustasime ka EV101 raames 22.veebruaril toimunud loomingulise ülesande parimad. 5.klass koos klassijuhataja Gerda Danieljantsiga sai tänukirja toredate täheluuletuste eest. Vanemad noored kirjutasid Vabariigi aastapäeva kõnesid, kehastades end Eesti Vabariigi presidendiks või Emmaste Põhikooli direktoriks. Parimateks kõnedeks osutusid Johannes Teekeli, Tobias Remmelgu, Lisanna Pruuli, Anna Elisabeth Remmelgu ja Riste Sofie Kääri kirja pandud.

13.märts oli ühtlasi ka rahvusvaheline Pii-päev ning selle raames kirjutati matemaatika klassis Pii-järjestust. Kolmandale kohale tuli Margareeta Käär, teisele Mildred Leenurm ja kõige rohkem, tervelt 314 komakohta pani õigesti kirja Kristjan Ugam.

Tähejutt, autor Renate Kastein:

Halb hunt harrastas hobuseid hirmutada. Hiiumaa hernes harjutas hundi hiigel hirmutamist. Hunt himustas hobuse hammast. Hernes hingas. Hiigel hirmutus hirmutas hunti hirmsasti. Hernes hakkas hobust Hiiumaale hirmutama. Hobune hirnus hirmsasti.

Tähejutt, autor Dora Maria Käär:

Hobusel Henril oli hommiku harrastus. Hommikuti hängis hobune Henri hollandlase Hernega. Hobune Henri hammustas Hernest hommikuti. Hernes hoolis hobusest hullult. Hiiumaal hirnus hommikul hammas Hundu. Hobuse hammas hammustas hommikul hoolivat hollandlst Hernest.

Suured tänud kõigile osa võtmast!

AGA emakeelenädala ettevõtmised ei ole veel lõppenud! Neljapäevast kuni 29.märtsini saavad kõik soovijad esitada oma tõid emakeeleaastale pühendatud jutuvõistlusele. Selleks, et osa võtta, küsi endale koolimajast või Emmaste raamatukogust üks jutu algus ja kirjuta sellest edasi põnev lugu!

PS! Jutuvõistlusest on osa võtma oodatud ka kõik täiskasvanud! :)

Tähejutt, autor Renate Kastein:

Tähejutt, autor Dora Maria Käär:

Suured tänud kõigile osa võtmast!

PS! Jutuvõistlusest on osa võtma oodatud ka kõik täiskasvanud! :)